nenudi a úvaha o tom proč sedím na dvou židlích

Včera jsem na Instagramu slíbila Nenudy ke stažení. Zároveň jsem prosila o tipy, koho byste vy/vaše děti na obrázcích rádi viděli. Bohužel všechna přání splnit nešla, buď z nedostatku místa nebo proto, že některé postavy se těžko dělají do čverečků. NENUDY NAJDETE TADY. Pokud máte možnost, je lepší je vytisknout na čtvrtku. Běžná domácí tiskárna to schroustá a dětem čtverečky déle vydrží. Doporučuji nejdřív vybarvovat, pak stříhat. Že se nejedná o věc určenou ke komerčnímu využití bych snad ani psát nemusela.

A co se týká těch dvou židlí. Babička mi vždycky říkala, že nemám sedět jednou prdelí na dvou židlích. Ale někdy to jinak nejde. Být ilustrátorka a mít e-shop by mohlo vypadat jako jedna židla. Možná i pohodlné křesílko 🙂 a ano, má to své výhody. Ta hlavní je, že svoji práci miluju, jako vlk samotář si užívám to, že můžu pracovat doma, sama a kdy chci. Třeba v noci. Ve skutečnosti to znamená, že pracuju víceméně pořád. Ilustrovat knihy byl můj sen od dětství. Jenže ilustrovat se nedá od rána do věčer, celý rok. Za prvé není tolik zakázek a za druhé by syndrom vyhoření bušil na dveře. Ano, i v práci, kterou máte rádi můžete vyhořet. A honoráře za knihy jsou takové, že 3-4 knihy ročně vás opravdu neuživí. Takže e-shop. Mám ho moc ráda, těší mne vytvářet věci, které vám udělají radost. Jenže aby e-shop vzkvétal, musíte mu věnovat hodně energie a péče. A to se někdy při práci na knize nedá skloubit.

Proto vás chci poprosit. Zachovejte mi přízeň i když na vás nechrlím novinky co týden nebo měsíc. Není to proto, že bych svoje zákazníky zanedbávala. Když mlčím, pracuji na ilustracích do knih pro vaše děti a při tom se těším na to, co nového udělat do e-shopu.

A pokud jste měli trpělivost a dočetli až sem, mám tu prosbu na závěr. Pokud v současné době, která je těžká pro nás pro všechny, vůbec něco kupujete, nakupujete od malých lokální tvůrců, obchodů, nakladatelů. Nám malým to moc pomůže #malynakupvelkapomoc

Konkrétně knihy kupujte prosím přímo v e-shopech nakladatelů, protože – cituji z dopisu Meandru.

Naši milí autoři a výtvarníci,
my jsme také bohužel v distribuci EMG, a to dokonce výhradní, takže když nám sdělí, že nám už nezaplatí ani jednu fakturu, zůstáváme zcela bez prostředků a nemáme ani za co vydat desítku titulů připravovaných na květnový (a zrušený) Svět knihy. Pokud byste také chtěli svého nakladatele podpořit (pokud možno ve zdravé kondici ho zachovat) a upozornit všechny své čtenáře, aby si kupovali knihy rovnou v e-shopu Meanderu, a ne od distributorů, a už vůbec ne v e-shopu Megaknihy, který prodává i naše novinky rovnou s 30% slevou a podleze tak úplně všechny šíbry knih. Takže by nám i Vám (bude na autorské honoráře!) moc pomohlo, kdybyste sdíleli naše knižní balíčky a vůbec je jakkoli šířili a propagovali.

E-shop Meandru najdete tady https://www.meander.cz/knizni-balicky/

E-shop Běžílišky tady: https://www.beziliska.cz/eshop

Podělte se o své myšlenky